امور مواد مخدر

ساخت وبلاگ
چکیده : قانون مجازات مواد مخدر امروزه متاسفانه اعتیاد به مواد مخدر باعث اختلالات بسیاری در جوامع مختلف شد... با عنوان : امور مواد مخدر بخوانید :

قانون مجازات مواد مخدر

امروزه متاسفانه اعتیاد به مواد مخدر باعث اختلالات بسیاری در جوامع مختلف شده است که این اختلالات از جهات مختلفی مانند اقتصادی ،سیاسی، فرهنگی و … در جامعه پدیدار گشته اند. متاسفانه با توجه به آمار موجود، تعداد افرادی که به مواد مخدر گرایش دارند،  روز به روز در حال افزایش است . اعتیاد همه سنین از کودک تا پیر و حتی اقشار تحصیل کرده جامعه را در برگرفته است قاچاق مواد مخدر شاید ریشه ی تمامی این مشکلات باشد. به هر روی در صورت گرفتاری به این مشکل باید به دنبال راه نجات باشید. اگر با مشکل مواد مخدر گریبان گیر هستید ما بهترین موسسه ی حقوقی در اصفهان را به شما معرفی می کنیم ‌. وکیل مواد مخدر در اصفهان راه گشای مشکلات شما موکلین گرامی خواهد بود.

همانطور که همه ما می دانیم اعتیاد به مواد مخدر باعث میشود که فرد برای تامین نیاز خودش دست به هرکاری بزند. از آنجا که فرد معتاد معمولا شغلی برای تامین هزینه های مواد خودش ندارد. دست به کارهای مختلفی ازجمله رواج آن از طریق قاچاق مواد مخدر ، جابجایی مواد مخدر ، فروش مواد مخدر و … میزند ‌. تمامی  این فعالیت ها نوعی جرم محسوب می شوند که قانون گذاران جوامع مختلف بسته به میزان جرم و شرایط افرادی که در جوامع در حال انجام این اعمال هستند، قوانینی را تصویب کرده اند که در صورت شناسایی هر یک از آنها این قوانین اجرا می گردد.

در این مطلب ضمن معرفی وکیل مواد مخدر در اصفهان ، در مورد مواد مخدر و موارد حقوقی مربوط به آن و شرایطی که با وجود وکیل متخصص مواد مخدر آسان خواهد گشت به گفتگو می نشینیم.

موارد حقوقی مواد مخدر

همانطور که در بالا اشاره کردیم اعتیاد به مواد مخدر نوعی جرم محسوب می شود. قانون گذار برای مجازات مجرم قوانین خاصی را در نظر گرفته است. قبل از اینکه به موارد حقوقی و قوانین مربوط به مواد مخدر بپردازیم لازم است که برای دو کلمه اعتیاد و استعمال دو تعریف جداگانه بیان کنیم:
اعتیاد و استعمال در کتاب قانون در تعریف اعتیاد اینگونه بیان شده است که در واقع اعتیاد باعث وابستگی شدید فرد معتاد به مواد مخدر می‌شود . ولی در زمینه استعمال اینگونه نبوده و فرد به صورت تفریحی و تفننی به مصرف مواد مخدر می پردازد ؛ از آنجا که هم استعمال کننده و هم فرد معتاد هر دو در قانون مجرم شناخته می شوند برای مجازات هردوی آنها قوانینی در نظر گرفته شده است ولی بسته به شرایطشان نوع و میزان مجازاتشان متفاوت خواهد بود.

 

وکیل مواد مخدر در اصفهان
 

مجازات اعتیاد به مواد مخدر

در کتاب قانون برای فردی که مصرف مواد مخدر را به عنوان یک تفریح در نظرمی‌گیرد و در استفاده از آن هیچ اجباری مبنی بر اینکه فشار جسمی و روحی وی موجب استعمال مواد مخدر میشود وجود ندارد، قوانین خاصی را در نظر گرفته است به گونه ای که برای شخص بسته به نوع موادی که مصرف می کند مجازات شلاق و جریمه نقدی را در نظر می گیرند.
اما در مورد شخص معتاد اینگونه نبوده و در واقع قانون به فرد معتاد به چشم یک بیمار نگاه میکند که باید تحت حمایت های مختلف فرهنگی، مالی و… مداوا شود . از آنجا که فرد معتاد به دلیل فشار جسمی و روحی ای که به دنبال مصرف مکرر مواد مخدر برای وی به وجود آمده است، مجبور به مصرف مواد مخدر می‌شود. قانون گذار قوانین دیگری را وضع کرده است به گونه‌ای که در مورد چنین افرادی بیشتر سیاست مدارا و ترغیب فرد برای مداوا شدن و دوری کردن از مصرف مواد مخدر را در پیش گرفته است . در صورتی که ، فرد معتاد به هر دلیلی از این قانون سرپیچی کند و یا قصد فرار از این مجازات را داشته باشد، قانون‌گذار دستور حبس معتاد را صادر می کند.

به زندان انداختن معتادان در شرایطی که واقعاً راه حل دیگری وجود ندارد و برای اینکه جامعه از دزدی و جرایم دیگر در امان بماند اتفاق می افتد. البته انداختن معتادان در زندان ها نیز بی دردسر نبوده و گاهی ممکن است که حتی باعث گسترش بیشتر جرم در داخل زندان شود . برای مقابله با چنین مشکلاتی معمولاً قوانینی مبنی بر اینکه فرد معتاد باید مجبور به انجام کاری تحت نظر دولت شود و یا حتی در صورتی که از این بیماری رهایی نیابد و تلاشی نکند از برخی حقوق شهروندی منع خواهد شد.
 این مجازات باعث می‌شود که، فرد معتاد از لحاظ روانی کمبود احساس کرده و برای اینکه دوباره مورد قبول و احترام اطرافیان و جامعه واقع شود و تلاش خود را برای رهایی از این بیماری انجام دهد.

در مورد مجازات افراد معتاد گاهی اوقات دولت مجبور به تصمیم اجبار برای ترک می گیرد. با این شرایط که به معتاد سه ماه فرصت داده میشود تا خود شخصا به مراکز درمانی ای که تحت نظر دولت می باشد مراجعه کند.  در صورتی که این کار را انجام ندهد و یا بعد از انجام آن دوباره به مصرف مواد مخدر بپردازد، قانون گذار دستور ترک اجباری را زیر نظر مستقیم دولت صادر می کند.

همه مواردی که در بالا ذکر کردیم مربوط به افرادی بود که خود مصرف کننده ی مواد مخدر بوده اند اما در صورتی که شخصی از طریق جابجایی مواد مخدر و فروش و قاچاق آن به کسب درآمد بپردازد مطابق قوانین بسته به نوع مواد و میزان آن به حبس ، شلاق ، جریمه نقدی و در موارد شدید به اعدام محکوم میگردد.

وکیل مواد مخدر در اصفهان

مواردی که مورد بررسی قرار گرفت، از جمله کوچکترین موارد حقوقی مربوط به مواد مخدر بود. از آنجا که این جرم با دلایل مختلف اتفاق می افتد و شرایط افراد در ارتکاب جرم متفاوت است . قانونگذار بسته به شرایط مختلف میزان مجازات را تعیین  کرده است؛ حال اگر فردی به دلایلی مانند معتاد بودن و یا حتی در طعمه افتادن به سبب جابجایی ناخواسته و ندانسته ی مواد مخدر دستگیرشده است ، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از شرایط و قوانین موجود ممکن است نتواند ازخود دفاع کند و یا مجازات را به حداقل برساند. در چنین شرایطی بهتر است از وکیلی که در زمینه ی مواد مخدر تخصص کافی دارد، کمک گرفته شود. چرا که وکیل مواد مخدر با جمع آوری اطلاعات کافی اعم از سوابق موجود ، شرایطی که مجرم مجبور به ارتکاب جرم شده ، هدف و انگیزه ی او برای ارتکاب جرم می‌تواند موجب کاهش میزان مجازات وی شود. یا در صورتی که موکل گناهی مرتکب نشده و در مذان ارتکاب جرم قرار گرفته است ، وکیل می تواند شواهد و مدارک لازم جهت اثبات بی گناهی فرد مذکور را به دادگاه ارائه نماید.

موسسه حقوقی ما در اصفهان با وکیل پایه یک دادگستری در زمینه مواد مخدر به شما کمک می کند تا بتوانید به مطلوب ترین نتیجه ی ممکن برسید. برای گرفتن وقت قبلی و مشاوره در زمینه موادمخدر از وکیل مواد مخدر در اصفهان ، می توانید با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

لینک های مفید : 

 

سنگ نهبندان .............................................................................................. تاج گل در اصفهان

هتلینگ بیمارستانی تجهیزات استیل بیماریستانی تجهیزات استیل اتاق عمل ترالی ترالی اورژانس ترالی دارو پایه سرم سینک بیمارستانی شرکت گاز و باند گاز و باند باند و گاز گاز و باند در اصفهان شرکت گاز و باند در اصفهان بهترین کاشی کاشی در اصفهان شرکت کاشی بهترین طرح کاشی بهترین کاشی در اصفهان خرید اینترنتی دمنوش نیوشا دمنوش لاغری نیوشا قیمت محصولات نیوشا کانال تلگرام دمنوش نیوشا قیمت دمنوش لاغری نیوشا پکیج لاغری شکم و پهلو نیوشا پکیج لاغری نیوشا 40 روزه قیمت دمنوش نیوشا ............................................................................................... ثبت نام کسب و کارهای نوین مرجع کسب و کارهای نوین پارک کسب و کارهای نوین کسب و کارهای نوین خدمات ویژه شهروندی خدمات شهروندی اصفهان کسب و کارهای اینترنتی دیجیتال مارکتینگ هلدینگ رضوانی رضوانی خوش 193 تشریفات عروسی در اصفهان تشریفات عروسی اصفهان خدمات عروسی در اصفهان مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاور دیجیتال مارکتینگ مشاور کسب و کار مهدی صادقی آژانس هواپیمایی در اصفهان آژانس مسافرتی در اصفهان آژانس گردشگری در اصفهان سان سیر سان سیر اصفهان تور لحظه آخری از اصفهان تور بلغارستان از اصفهان تور خارجی از اصفهان ویزای شینگن از اصفهان تور ترکیه از اصفهان ویزای کانادا اصفهان پرواز چارتر از اصفهان خرید بلیط هواپیما خرید بلیط پرواز

وکیل پایه یک دادگستری...
ما را در سایت وکیل پایه یک دادگستری دنبال می کنید

نویسنده : نامشخص بازدید : 19 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 16:53